V mobilním Facebooku je nově možné fotoaparátem vytvářet GIFy

16.  7.  2017 | Daniel Pánek

Po přidání možnosti využití pohyblivých obrázků, neboli GIFů, v konverzacích na sociální síti Facebook přidává společnost další vychytávku pro mobilní uživatele. Nyní můžete vytvářet GIFy přímo mobilním fotoaparátem, dodatečnou funkci lze vidět v horní části displeje.

Facebook myslí na váš FUP. Vyhledá a připojí vás na veřejnou Wi-Fi Facebook myslí na váš FUP. Vyhledá a připojí vás na veřejnou Wi-Fi

Novinky si všiml Matt Navarra na Twitteru. Prozatím je funkce dostupná pouze pro uživatele operačního systému iOS, a navíc ne ve všech případech, což znamená, že se novinka bude šířit postupně a časem by se měla dostat i na Android.

Klepněte pro větší obrázek
Funkce GIFu je do fotoaparátu přidaná v horní části displeje, efekty a filtry přidáváte poté

K vytvořenému GIFu můžete přidat několik různých efektů, rámečků a filtrů, své výtvory ale můžete sdílet jen na Facebooku. Nemůžete je poslat do jiných aplikací a služeb a lze je pouze uložit ve formě videa. To víceméně znamená, že je mimo Facebook moc nevyužijete.

Pozor, 1 MB uprostřed Evropy může stát až 240 Kč:

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Mobilní aplikace, Facebook, Sociální sítě, GIF, FAC, Mobilní facebook, Horní část, Mobilní uživatel, Mobil
Sdílet článek
Další mobilní weby