Top LG nakonec dostane lepší zvuk a bezdrátové dobíjení, ale připlatíte si. Je tu LG G6+

19.  6.  2017 | Jan Láska | 13

LG G6 je jedním z letošních povedených vlajkových smartphonů, který boduje vyváženou výbavou a zejména rozumně nastavenou cenou (recenze zde). Při odhalení finálních specifikací pro Evropu jsme si nicméně posteskli, že jihokorejská značka vypustila bezdrátové dobíjení (dostupné na americkém trhu) a kvalitnější zvukový převodník (na modelu prodávaném v Jižní Koreji).

LG G6: vydařený návrat na vrchol [recenze] LG G6: vydařený návrat na vrchol [recenze]

Očísnutou výbavu smartphonu má za úkol částečně napravit nový odvozený model LG G6+. Design, velikost i výbava vycházejí z již prodávané verze. Novinka s plusem v názvu ovšem dostane větší vnitřní úložiště s kapacitou 128 GB a také 32bitový Quad DAC zvukový převodník. V některých zemích se dokonce dostane i na bezdrátové dobíjení, jejich seznam ale výrobce neuvedl. Každopádně je chvályhodné, že firma naslouchá hlasům zákazníků a požadavky dokáže tak rychle zohlednit v nabídce.

LG G6+ přijde ve dvou nových barvách – námořnické modré a zlaté, které doplní již známá černá. Výrobce slibuje také aktualizaci softwaru, která do prostředí mimo další vylepšení přinese i nové funkce Face Print (odemykání pomocí obličeje), Covered Lense (varování při zakrytí čočky fotoaparátu prstem) a Low Power Consumption (sníženou spotřebu baterie při běhu aplikací třetích stran).

Opráší LG tradici „mini“ derivátů? Pokud ano, úplně mini stejně nebudou Opráší LG tradici „mini“ derivátů? Pokud ano, úplně mini stejně nebudou

Zbylá výbava zařízení zůstává stejná. Je zřejmé, že uvedená vylepšení se odrazí také na koncové ceně. LG si naštěstí rozumným naceněním G6 (cca 16 tisíc korun) vytvořilo poměrně velký manévrovací prostor. Cenu novinky odhadujeme na 18 tisíc korun. Mobilní divize LG v Česku je bohužel satelitem Polska, a tak zatím neznáme předpokládanou dostupnost vylepšeného modelu na našem trhu.

LG G6

Rozměry: 149 × 72 × 7,9 mm, 163 g

Displej: 5,7'', kapacitní IPS LCD, 1 440 × 2 880, 565 PPI

Sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (42,2|5,76 Mb/s), LTE

Konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Bluetooth 4,2, GPS

Paměť a baterie: 32 GB, microSDHC (32 GB), RAM: 4 096 MB, baterie: 3 300 mAh

Procesor: Qualcomm Snapdragon 820 (4× Kryo, 2,4 GHz, 14nm)

OS: Google Android 7 (Nougat)

Fotoaparát: 13MPx (4 128 × 3 096), video (3 840 × 2 160), blesk

Vybavenost: 87 %

(Koupit)

Další článek »

Diskuze
13 příspěvků
Témata článku: LG, Smartphony, Bezdrátové nabíjení, Vlajková loď, Qi, LG G6, Finální specifikace, Quad DAC, Česká republika, Americký trh, Model prodávaný, Jižní Korea, Model lg, Jihokorejská značka, Bezdrátové dobíjení, Zvukový převodník, A/B, Vyvážená výbava, Polsko, Odvozený model, Třetí strana, Zbylá výbava, Prodávaná verze, Zvuk, Evropa
Sdílet článek
Další mobilní weby