Sony nabídne kabel, který řeší poslech do sluchátek a současné dobíjení baterie

12.  3.  2018 | Jan Láska | 176
Sony nabídne kabel, který řeší poslech do sluchátek a současné dobíjení baterie

Sony se uvedením Xperia XZ2 a XZ2 Compact přidalo do řad výrobců, kteří u svých vlajkových smartphonů vypustili z výbavy analogový 3,5mm audio jack. Poslech do drátových sluchátek probíhá přes systémový USB-C konektor, který ovšem slouží také k nabíjení baterie. Co když chce uživatel provádět obojí současně?

Klepněte pro větší obrázek

V případě Xperie XZ2 ještě existuje alternativa bezdrátového dobíjení položením na podložku s technologií Qi. Případně si uživatel může usnadnit situaci poslechem do bezdrátových sluchátek. Výrobce má ale něco i pro ty, kteří nechtějí kabely opustit a představuje originální kabel Sony EC270, který bude brzy v prodeji za zhruba 700 Kč.

Známe české ceny nových Xperií z Barcelony. Za špičkové komponenty a technologie se platí Známe české ceny nových Xperií z Barcelony. Za špičkové komponenty a technologie se platí

Jde vlastně o rozdvojku, na jejímž jednom konci je „samec“ USB-C, na druhém pak „samice“ 3,5mm konektoru a USB-C. Díky tomuto kabelu bude možné drátově dobíjet i poslouchat hudbu zároveň. Korektně mají s rozdvojkou pracovat také sluchátka s mikrofonem a panelem na ovládání hudby.

Klepněte pro větší obrázek

Existují ale i omezení. Redukce například znemožní rychlé dobíjení, které je možné pouze zapojením originální nabíječky přímo do USB-C konektoru na telefonu. Správně nemusí fungovat ani některá sluchátka s technologií aktivního potlačení hluku, resp. tato funkce nebude pracovat. A kabel kvůli jinému rozmístění pinů zřejmě nevyužijete ani s jinými značkami smarphonů než Sony.

Sony Xperia XZ2 z veletrhu v Barceloně:

Další článek »

Diskuze
176 příspěvků
Témata článku: Sony, Příslušenství, Xperia, Baterie, Barcelona, USB-C, 3,5mm jack, Rychlé dobíjení, Konektor, Redukce, Sony Xperia XZ2, Sony Xperia XZ2 Compact, Sluchátko, Bezdrátové dobíjení, Současné dobíjení, Bezdrátová sluchátka, Kabel, Aktivní potlačení, Audio jack, Dobíjení baterie, Poslech, Dobíjení, Originální kabel, Systémový usb-c, Drátové sluchátko
Sdílet článek
Další mobilní weby