Pozor na propadnutí kreditu předplacenek. Nejdelší lhůta na vyčerpání je rok

12.  2.  2018 | Jan Láska | 12

Předplacené karty představují v sítích českých operátorů stále nezanedbatelnou část provozu, používá je zhruba 30 % zákazníků. Mnoho z nich nedobíjí kredit na kartě úplně často, protože mají kartu například jen jako záložní. V takovém případě je potřeba pamatovat na známou vlastnost předplacenek – expiraci kreditu.

Expirační lhůty kreditu na předplacenkách:

  • O2 – u dobíjené částky do 500 Kč půl roku, nad 500 Kč rok od posledního dobití
  • T-Mobile – u všech částek 12 měsíců od posledního dobití
  • Vodafone – u všech částek 10 měsíců od posledního dobití

Na tuto problematickou praktiku operátorů, která ovšem nestojí mimo zákon, upozornil před několika dny Český telekomunikační úřad (ČTÚ) a připomněl expirační lhůty kreditů u všech tří síťových operátorů. Obecně se dá říci, že pod půl roku nemusíte mít o nespotřebovaný kredit strach. Pak se ale jednotliví operátoři začínají lišit a nejpozději po 12 měsících máte jistotu, že vaše dobité neprovolané peníze propadají v jejich prospěch.

Jak skrýt své číslo při volání:

Další článek »

Diskuze
12 příspěvků
Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Předplacené karty, Kredit, Specifický trh, Známá vlastnost, Propadnutí, Síťový operátor, Dobíjená částka, Předplacenka, Český operátor, Operátor, Dobití, Vyčerpání, Lhůta, Nezanedbatelná část, Předplacená karta, Poslední dobití, Karta
Sdílet článek
Další mobilní weby