Mi Pad je příliš podobný iPadu. Apple uspěl a Xiaomi bude pro tablety hledat nové jméno

6.  12.  2017 | Filip Kůžel | 54

Apple přesvědčil soud, že si Xiaomi nemůže v EU registrovat ochrannou známku Mi Pad, protože je příliš podobná jménu iPad. Xiaomi název používá od roku 2014 pro své tablety. Při současné evropské expanzi však čínský fenomén narazil a bude muset hledat jiné označení. Tedy pokud se nepodaří rozhodnutí zvrátit v odvolacím řízení.

Xiaomi Mi Pad 2 Transformer: Umí se váš tablet změnit na robota? Xiaomi Mi Pad 2 Transformer: Umí se váš tablet změnit na robota?

Problém je, že Xiaomi už tablety v Evropě prodává. Podle agentury DPA dává dnešní rozhodnutí Applu právo požadovat zastavení prodeje Mi Padů. Xiaomi o registraci ochranné známky žádalo hned v roce 2014. Apple však reagoval velmi rychle, schvalovací proces zkomplikoval, protáhnul a nakonec zcela zvrátil.

Další článek »

Diskuze
54 příspěvků
Témata článku: Apple, Xiaomi, Kauzy, Evropská unie, Soudní spory, Apple iPad, Xiaomi Mi Pad, Grafická nadstavba, Nové jméno, První spuštění, Dvojí poklepání, APP, Benchmarkový test, Operační systém, DPA, Quadrant standard, Skvělá hodnota, Evropa, Známka, Velká část, Schvalovací proces, Ochranná známka, Dnešní rozhodnutí, Zadní kapsa, Právo
Sdílet článek
Další mobilní weby