Měl to být nejbezpečnější smartphone na světě. Zatím má ale jeho výrobce nakročeno k bankrotu

12.  2.  2018 | Jan Láska
Měl to být nejbezpečnější smartphone na světě. Zatím má ale jeho výrobce nakročeno k bankrotu

Americký start-up Turing Robotics Industries (TRI) zaujal před dvěma a půl lety nerozbitným futuristickým mobilem Dark Wyvern. Loni přišel s nápadem na ultra zabezpečený smartphone Appassionato se systémem decentralizované autentizace, jenž měl zaručit větší anonymitu a bezpečnost dat uživatele. Model měl vznikat ve finském Salo na místě, kde v dobách největší slávy vyráběla své nejpokročilejší modely Nokia.

Turing Phone: Nerozbitný exot z jiné planety Turing Phone: Nerozbitný exot z jiné planety

K sériové výrobě zařízení ovšem dosud nedošlo a prognózy ohledně komerčního uvedení na trh nejsou ani nijak příznivé. Podle finského portálu sss.fi je společnost v insolvenčním řízení, do kterého ji poslali investoři nespokojení s hospodařením společnosti. Šéf Syl Chao nicméně na Facebooku uvádí, že projekt není pohřbený a že již nyní plánuje s novými partnery založení podobné společnosti, která by měla v práci na unikátním smartphonu pokračovat.

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Smartphony, Technologie, Koncepty, Kuriozita, Facebook, Nový partner, Komerční uvedení, Sala, Sériová výroba, Bankrot, Unikátní smartphone, TRI, Chao, Insolvenční řízení, Výrobce
Sdílet článek
Další mobilní weby