LG WK9: Repráček s displejem, který si chce povídat

11.  1.  2018 | Jan Láska | 1
LG WK9: Repráček s displejem, který si chce povídat

Na veletrhu CES jsme mohli vidět mnoho zařízení, která podporují hlasové asistenty. Navrch mají Google a Amazon. Mluví na nás skoro všechno od televizorů po topinkovače. Baštou hlasových asistentů jsou ovšem reproduktory. Zaujal nás model LG WK9 z řady chytrých zařízení ThinQ, jenž pracuje s Google Asistentem.

Klepněte pro větší obrázek

Zařízení je zajímavé hlavně díky vestavěnému osmipalcovému dotykovému displeji, který leží uprostřed mezi dvojicí stereo reproduktorů. Zvuk ladila společnost Meridian, výkonem se ale výrobce nepochlubil. Reproduktor obsahuje i funkci Chromecast, která na jeho displej umožní streamovat obsah například ze smartphonu.

LG ukáže tři nové roboty. Poslouží lidem na letištích a hotelech LG ukáže tři nové roboty. Poslouží lidem na letištích a hotelech

Výhodou je, že interakce s reproduktorem nemusí probíhat jen na základě hlasových povelů, ale také přes displej, což může být v některých případech rychlejší. Nad displejem najdeme i kamerku, takže bude možné uskutečňovat i videohovory pomocí služby Google Duo. Mnoho dalšího toho LG o svém reproduktoru, který má být přímou konkurencí pro Amazon Echo Show, neprozradilo. Snad jen to, že do prodeje se dostane někdy v polovině roku.

Google Asistent míří do chytrých displejů:

Další článek »

Diskuze
1 příspěvek
Témata článku: LG, Příslušenství, CES, Google Assistant, Hlasový asistent, Reproduktory, Chytrá domácnost, Chromecast, Přímá konkurence, Reproduktor, Hlasový povel, Zařízení, Meridian, Asistent, Displej, Chytré zařízení, Stereo reproduktor, Repráček
Sdílet článek
Další mobilní weby