LG má Applu dodat ohebné displeje pro prototypy ohebných iPhonů

11.  10.  2017 | Martin Chroust | 19

S myšlenkou na skládací smartphony koketuje i Apple. Podle TheInvestor zadal vývoj prototypu ohebného displeje, který má být použit u budoucího iPhonu, společnosti LG Display. Divize LG Innotek zase sestavila tým, který vyvíjí ohebnou desku s plošnými spoji známou pod označením RFPCB.

ZTE všem vypálí rybník. První skládací smartphone představí už 17. října ZTE všem vypálí rybník. První skládací smartphone představí už 17. října

Podle zdroje má být masová výroba ohebných OLED panelů od LG pro Apple zahájena koncem roku 2019. Případný skládací iPhone tedy na trh zřejmě přijde později (nejdříve v roce 2020), než modely konkurenčních výrobců. Připomeňme, že LG už ohebný panel vyvinul před několika lety, stále však pracuje na jeho odolnosti, životnosti a na zlepšení efektivity jeho výroby.

Poměrně překvapivě je byl z celé situace vyčleněn Samsung, který je výhradním dodavatelem displejových panelů pro iPhone X. Podle zdroje se Apple obává možných úniků informací, a také toho, že jihokorejci v příštím roce představí svůj skládací smartphone. Práci proto zadali jeho úhlavnímu rivalovi, společnosti LG, u které se, díky jejímu menšímu podílu na trhu, nemusí bát přímé konkurence. Všem výrobcům ale zřejmě již brzy vypálí rybník ZTE, které má svůj skládací smartphone představit již 17. října.

Futuristické představy Samsungu o skládacím tabletu (rok 2014):

Zdroj TheInvestor

Další článek »

Diskuze
19 příspěvků
Témata článku: iPhone, Spekulace, Skládací displej, Patent, Prototyp, Hybridy, Ohebný tablet, Americký gigant, Folio, Oled panel, Celá situace, Přímá konkurence, Mobilní průmysl, Nový trend, Masová výroba, Obvod, Cplus, Plošný spoj, Konkurenční výrobce, Konkurenční návrh, Futuristická představa, Ohebný displej, Malý podíl, Výhradní dodavatel, Úhlavní rival
Sdílet článek
Další mobilní weby