LG G7 přijde v květnu s vykousnutým displejem. Známe i specifikace

13.  3.  2018 | Martin Chroust | 34

Premiéra očekávaného LG G7 se měla odehrát již na letošním veletrhu MWC, ovšem LG si to rozmyslelo. Přepracovalo design telefonu a do médií sdílelo informaci o tom, že G7 přijde na trh až „ve správný čas“. Ten byl podle jihokorejského zdroje stanoven na květen, samotné představení novinky se má odehrát koncem dubna. Jak bude telefon vypadat a jaké bude mít základní hardwarové specifikace?

Nástupce LG G6 bude. Až přijde ten správný čas... Nástupce LG G6 bude. Až přijde ten správný čas...

Design LG G7 není žádným tajemstvím. Jihokorejský výrobce se inspiroval, stejně jako řada dalších výrobců (až na Samsung a Sony), iPhonem X, takže očekávejte OLED displej, který bude mít výkroj pro přední kamerku, reproduktor a pro různé další senzory. Na zadní straně má být umístěna čtečka otisků prstů a také 16MPx duální fotoaparát ve vertikálním uspořádání. Ten by měl dostat i umělou inteligenci Vision AI, která se ukázala již u vylepšeného LG V30S ThinQ. Design, který LG na MWC ukazovalo za zavřenými dveřmi, tedy zřejmě bude již finální.

Takhle vypadá LG G7. Hádejte, co má na horní straně displeje... Takhle vypadá LG G7. Hádejte, co má na horní straně displeje...

Telefon poběží, jak jinak, než na Snapdragonu 845 a bude mít 6GB RAM. Základní úložiště má být 64GB, u modelu LG G7+ bude k dispozici 128GB paměť. Samozřejmostí má být bezdrátové dobíjení i převodník Quad DAC. Baterie má mít kapacitu 3 000 mAh, tedy stejnou jako např. u Galaxy S9. Cenově se G7 má pohybovat nepatrně výše, než byla úvodní cena loňského G6 (cca 16 tisíc Kč).

V Barceloně jsme si nedávno osahali nejnovější LG V30s ThinQ:

V brzké době má navíc LG spojit řady V a G do jedné, protože se již nyní produktové linie dosti prolínají. A protože G7 zřejmě půjde do prodeje v květnu, tj. o dva měsíce později, než loňský G6, LG V40 by mohl být místo září představen až v listopadu. Mluvčí LG navíc potvrdil, že firma zatím ani nemá jasno v tom, kde se tisková konference uskuteční. Ve hře je tak stále Jižní Korea, USA i Evropa.

Zdroj Etnews

Další článek »

Diskuze
34 příspěvků
Témata článku: LG, Smartphony, Duální fotoaparát, MWC, Spekulace, Čtečka otisků prstů, Umělá inteligence, Baterie, Barcelona, OLED, Snapdragon, USA, Design, Tisková konference, Hardware, Výřez v displeji, Specifikace, LG G6, Zadní strana, Produktová linie, Bezdrátové dobíjení, OLED displej, Jihokorejský zdroj, Quad DAC, Evropa
Sdílet článek
Další mobilní weby