Google nenechá nic na náhodě. Android 9.0 P počítá s výřezy v displeji

13.  2.  2018 | Martin Chroust | 39

I přesto, že si stávající verze Androidu Oreo vede velmi neslavně (začátkem února se dostala lehce přes 1 % všech smartphonů), už se rozjíždějí spekulace o další verzi Androidu 9.0. Té se zatím nepřezdívá jinak, než Android P. Interní označení systému je „Pistachio Ice Cream“, ovšem nás daleko více zajímají některé z připravovaných funkcí.

Nejpoužívanějším Androidem se právě stává... Ne, aktuální Oreo to není Nejpoužívanějším Androidem se právě stává... Ne, aktuální Oreo to není

Podle interních zdrojů už Google vytyčil hlavní cíle, které chce přinést spolu s nejnovější verzí Androidu. Jednou z nich je vizuální přepracování systému, díky čemuž mají být software na první pohled „více lákavější“. Google chce také reagovat na stávající uživatele iPhonů X (recenze zde), a umožnit jim možný přechod na Android. Díky tomu se přímo do systému dostane podpora výřezů či výkrojů v displeji. 

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“ Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

V současné době existuje pouze jeden Android s vykrojeným displejem, a tím je The Essential Phone (recenze zde). V horní části displeje je umístěn výřez pro selfie kamerku, ovšem s výřezem počítá pouze speciální upravené prostředí telefonu a základní aplikace. Ty, které doinstalujete, si s výřezem neumí nijak poradit. S výřezem á-la iPhone X údajně počítá i Huawei u aktuálně vyvíjeného topmodelu. A mít jeho podporu přímo v systému, může vydláždit cestu všem výrobcům Androidů.

Apple iPhone X: přichází modla [recenze] Apple iPhone X: přichází modla [recenze]

Android 9.0 P má přijít i s podporou nových designů, systém bude umět pracovat v zařízeních, která budou mít více displejů (např. jako ZTE Axon M) nebo jeden ohebný, což by mělo být aktuální u budoucího skládacího Galaxy X. Stejně jako v minulých verzích Androidu, tak i „péčko“ má být zase o něco energeticky úspornější. Představení Androidu P se očekává na konferenci Google I/O, která se uskuteční 8. - 10. května.

Naše první dojmy ze smarphonu The Essential PH-1:

Zdroj Bloomberg

 

Další článek »

Diskuze
39 příspěvků
Témata článku: Spekulace, Oreo, Displeje, Skládací displej, Druhý displej, Google I/O, Android P, Flexibilní displej, Apple iPhone X, Essential PH-1, Nový design, ZTE axon m, Bloomberg, Nejnovější verze, První dojem, Interní zdroj, Verze, Galaxy x, První pohled, Základní aplikace, Hlavní cíl, The Essential Ph, Výřez, The Essential Phone, Interní označení
Sdílet článek
Další mobilní weby