Aplikace Záchranka oslavila dva roky. Každý den z ní přichází okolo 40 tísňových hovorů

12.  3.  2018 | Jan Láska | 2

Aplikace Záchranka oslavila 8. března dvouleté výročí od svého spuštění. Na začátku bylo prakticky jen nouzové tlačítko, dnes aplikace obsahuje lokátor s nemocnicemi, návody první pomoci, propojení s Horskou službou a pro neslyšící také unikátní způsob komunikace s operátory zdravotnické záchranné služby pomocí ikon.

Záchranka: Přivolejte první pomoc přes mobilní aplikaci Záchranka: Přivolejte první pomoc přes mobilní aplikaci

Do budoucna chtějí tvůrci aplikace Záchranka přinést i další funkce a také ji rozšířit za hranice České republiky. Už teď je potvrzeno, že aplikace začne v polovině dubna fungovat v Dolním Rakousku. V plánu je transformace aplikace z mobilního telefonu do chytrého náramku, který by měl být k dostání už letos před Vánoci. Jednoduchý náramek bude obsahovat všechny funkce aplikace a bude vhodný jak pro seniory, kteří mají pouze tlačítkové mobily, tak pro aktivní sportovce, kteří si např. k běhu neberou telefon.

Podívejte se, jak aplikace Záchranka může pomoci v horách:

Aplikaci Záchranka si do svého mobilního telefonu k 7. březnu 2018 stáhlo 560 000 uživatelů. Každý den přijímají zdravotnické záchranné služby v České republice zhruba 40 tísňových hovorů z aplikace. Za dva roky to bylo celkem 18 tisíc volání z aplikace Záchranka. Aplikace je průběžně připomínkována ze strany záchranářů a pravidelně aktualizována. Stahovat zdarma nejnovější verzi mohou majitelé smartphonů s operačními systémy Android nebo iOS. Pro Windows je k dispozici pouze starší verze.

Další článek »

Diskuze
2 příspěvky
Témata článku: Mobilní aplikace, Android, Windows, Bezpečnost, GPS, Výročí, Horská služba, Telefon, Aplikace, Unikátní způsob, Tlačítkový mobil, Mobilní telefon, Hovor, Nejnovější verze, Nouzové tlačítko, Stará verze, Operační systém, První pomoc, Česká republika, Záchranka, Tísňový hovor, Chytrý náramek, Náramek, Rakousko
Sdílet článek
Další mobilní weby